UZAL-CBS 2018

Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri Sempozyumu (UZAL-CBS), 2006 yılından itibaren ülkemizin farklı üniversitelerinin ev sahipliğinde, "Uzaktan Algılama" ve "Coğrafi Bilgi Sistemleri" konularında çalışan akademi, kamu ve özel sektör temsilcileri ile öğrencilerimizi bir araya getiren bilimsel bir etkinliktir.

18-21 Eylül 2018 tarihlerinde Eskişehir Anadolu Üniversitesi ev sahipliğinde yapılacak olan VII. UZAL-CBS Sempozyumu' na değerli katılımlarınızı görmekten mutluluk duyarız.

Sıkça Sorulan Sorular Kayıt Ol

VII. UZAKTAN ALGILAMA CBS SEMPOZYUMU (18-21 Eylül 2018 / Eskişehir)Değerli Araştırmacılar,

2006 yılından bu yana iki yılda bir düzenlenen Uzaktan Algılama-Coğrafi Bilgi Sistemleri (UZAL-CBS) Sempozyumu’nun yedincisi Anadolu Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve TMMOB-Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası organizasyonuyla 18-21 Eylül 2018 tarihleri arasında Anadolu Üniversitesi ev sahipliğinde Eskişehir’ de düzenlenecektir.
Geçtiğimiz yıllarda farklı disiplinleri bir araya getirme ve bilgi paylaşım vizyonunu başarıyla gerçekleştiren UZAL-CBS, uzaktan algılama ve coğrafi bilgi sistemleri alanlarında çalışmalar yürütmekte olan araştırmacıları bir araya getiren ulusal düzeyde çok önemli bir organizasyon olma özelliğine sahiptir.
UZAL-CBS 2018’e uzaktan algılama ve coğrafi bilgi sistemleri konularında çalışan tüm akademisyenleri, araştırmacıları, kamu ve özel sektör temsilcilerini katkı vermeye davet ederken, sizleri Eskişehir’de ağırlamak ve aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Saygılarımızla,
Prof.Dr. Derya MAKTAV, İTÜ (Sempozyum Eş-başkanı)
Doç.Dr. Uğur AVDAN, AÜ (Sempozyum Eş-başkanı)
DUYURU

VII.UZAL-CBS 2018 sempozyumunda sunulan bildiriler arasından, PE&RS dergisinde yayınlanmak üzere sempozyum bilim komitesi tarafından seçilen bildiriler belirlenmiş olup ilgili yazarlara gerekli duyuru e-posta ile yapılmıştır.


Saygılarımızla duyurulur.

Prof.Dr. Derya MAKTAV, İTÜ (Sempozyum Eş-başkanı)

Doç.Dr. Uğur AVDAN, AÜ (Sempozyum Eş-başkanı)
SCI DERGİ

UZAL-CBS 2018 için sözlü/poster sunum olarak kabul edilen ve sunulan tüm bildiriler arasından seçilecek olan çalışmalar dergi hakem sürecinden geçtikten sonra
‘Photogrammetric Engineering & Remote Sensing’
dergisinde basılacaktır. Bildirilerinin dergide basılmasını talep eden yazarların Türkçe tam metinlerini gönderdiklerinde bu taleplerini bildirmeleri gerekmektedir. Söz konusu dergiye gönderilmek üzere UZAL-CBS bilim komitesince seçilecek bildirilerin tam metinlerinin (full paper) sempozyum sonrası İngilizce olarak ve gerekli iyileştirmeler yapıldıktan sonra UZAL-CBS’ye gönderilmesi gerekmektedir. Bildirilerin iyi bir İngilizce ile yazılması, özellikle de ana dili İngilizce olan birinin kontrolünden geçmiş olması çok önemlidir.


SEMPOZYUM YERİ


Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü Öğrenci Merkezi Binası 26470 Tepebaşı/ESKİŞEHİR

GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE RESİMLERLE UZAL-CBS

Image Description
Image Description
Image Description
Image Description

SPONSORLARIMIZ

Adres

Anadolu Üniversitesi, İki Eylül Kampüsü , Yer ve Uzay Bilimleri Enstitüsü, 26555 Eskişehir

UZAL-CBS 2018 Eskişehir resmi web sitesidir.